Novinkou letošního jara je turnaj mladších dorostenců, jejichž okresní výběry ze všech krajů se utkají v turnajích a ti nejlepší hráči se mohou dostat až do krajských výběrů. První takový turnaj uspořádal náš okres ve středu 20. dubna v Kolíně. Nakonec se nám podařilo postavit velmi silný výběr a naším cílem byl postup do finálového turnaje v rámci Středočeského kraje. Důležitý krok kluci udělali hned v prvním utkání, kdy porazili favorizovaný výběr OFS Kutná Hora 3:2, vítězství ale bylo vykoupeno zraněním našeho obránce již v 5. minutě. Ve druhém utkání kluci zúročili svoji převahu až ve druhém poločase, ale výhra 2:0 nad OFS Nymburk nám dávala jistotu druhého místa a tedy postupu do krajského finále. Asi pod vlivem splněného cíle jsme v posledním utkání jednoznačně podlehli OFS Mladá Boleslav 0:5, nutno dodat, že zcela po zásluze. Celkově ale kluci skvěle reprezentovali náš okres a někteří z nich budou mít šanci zabojovat na kempu o místo v krajském výběru.

Číst dál...

Nejprve se 30. března v Poděbradech utkala naše výběrová děvčata WU14 s dívkami z ostatních okresů. Díky mnohým absencím musely zaskočit mladší holky z WU 11 a ty se své role chopily velmi dobře. Nakonec z toho bylo skvělé 3. místo, což znamenalo určitě úspěch. Holky prohrály pouze s OFS Kutná Hora 0:1, remizovaly s OFS Praha východ 1:1, OFS Benešov porazily 2:0 a OFS Nymburk 1:0.

O týden později 6. dubna se na stejném místě konal turnaj kategorií U11 a U12, konkrétně jeho druhé kolo, když to podzimní hostil náš okres v Kolíně. Výsledky se tedy sčítaly a pokud jsme chtěli ještě zabojovat o postup, čekal nás těžký úkol. U kategorie U11 bylo znát hodně absencí v nominaci, kluci střídali horší pasáže s těmi lepšími a nakonec z toho bylo 4. místo.

V kategorii U12 bylo znát, že kluci se schází na kempech RFA Pardubice, znají se, jsou sehraní a hlavně mají partu. V prvním 2 utkání předváděli opravdu hezký fotbal a soupeře nejen přehráli, ale i svou převahu promítli do skóre. Výhra 3:1 nad OFS Kutná Hora a 3:0 nad OFS Mladá Boleslav dávala do posledního zápasu naději, porvat se o postup. V cestě stál velmi kvalitní celek OFS Nymburk, kterému jsme podlehli 1:6, na turnaji jsme tak skončili na krásném 2. místě, celkově po součtu obou turnajů ale až na 3. nepostupovém.

 

 

 

 

Dne 11.3.2022 vyhlásil předseda FAČR připomínkové  řízení k novele Stanov FAČR. 

Informace o něm jsou dostupné na adrese Novela Stanov FAČR.

Termín na odeslání připomínek je 10.4.2022. 

Za OFS Kolín byly zpracovány připomínky k novelizovaným Stanovám FAČR a dnes byly odeslány na FAČR. 

Detailní připomínky jsou uvedeny v příloze. 

 

Ing. David Hybeš

místopředseda OFS Kolín

 

 

Dne 19.3.2022 proběhl v Němčicích okresní seminář kolínských rozhodčích a delegátů.
Mimo jiné na něm byly odprezentovány změny v pravidlech kopané.
Děkujeme všem za účast, komisi rozhodčích za organizaci, lektoru Karlu Vyhnalovi za prezentaci změn pravidel a pracovníkům resortu Vigvam za pohostinnost.
Věříme, že se vše odrazí v jarní části na fotbalových trávnících.

Komise Rozhodčích a Delegátů OFS Kolín si dovoluje pozvat rozhodčí a delegáty OFS Kolín na jarní seminář, který se bude konat v sobotu dne 19.3.2022 od 10:00 hod. v resortu Vigvam Němčice.

Přibližný program:

9.45 – 10,00     Prezentace

10,00 – 10,55  video, změny pravidel fotbalu

10,55 -  11,00 přestávka

11,00 -  12,00 video, výklad pravidel fotbalu

12,00 -  12,30  oběd

12,30-13,00  zápis o utkání, náležitosti, dotazy

13,00 ukončení semináře

Video a pravidla fotbalu bude prezentovat pravidlový lektor SKFS pan Karel Vyhnal  

 

Na tento seminář zveme i členy VV a komisí OFS Kolín

                   

Předseda komise R a D                                                 vyřizuje: sekretář komise R a D

Josef Zdeněk                                                                Ladislav Kosina

autor: Dušan Hrabal

Nedávno proběhly dvě akce Kolínských výběrů.

Vážení,

jménem výkonného výboru Okresního fotbalového svazu Kolín s hlubokým zármutkem a nesmírnou lítostí oznamuji, že dne 15.1.2022 náhle zemřela ve věku nedožitých 69 let paní Věnceslava Hrabalová.

Paní Věnceslava Hrabalová působila více než 30 let na různých pozicích v kolínském okresním sportu. Veškerá její práce, kterou pro fotbal a obecně pro sport odvedla, zaslouží opravdové uznání a velký respekt.

Budeme si ji všichni pamatovat pro její mravenčí píli a nasazení.

Téměř každý, kdo na Kolínsku působí ve sportu, se setkal s její ochotu a obětavostí.

Odešel člověk, který bude chybět nám všem.

Čest její památce a upřímnou soustrast rodině.

S úctou

Za výkonný výbor OFS Kolín

David Hybeš

I naše okresní kluby mohou využívat služeb Středočeského platebního portálu ZDARMA.
Umožněte svým hráčům/členům moderní online platbu příspěvků.