I naše okresní kluby mohou využívat služeb Středočeského platebního portálu ZDARMA.
Umožněte svým hráčům/členům moderní online platbu příspěvků.

 

Pro nedostatek rozhodčích nejsou obsazena o víkendu 23-24.10. 2121 tato utkání:

Sobota 23.10. 2021

2021005J4B0904               Sokol Dobré Pole – Čechie Tuklaty (ženy)

Neděle 24.10.2021

2021214E1A0402              Čechie Tuklaty – Štítarský SK

2021005J4B0902               Sokol Jestřabí Lhota – Sokol Třebestovice (ženy)

2021214A3A0402             Union Ohaře - SK Němčice

2021214A3B0401              TJ Tři Dvory B - TJ Polepy B

2021214A3C0402              Čechie Tuklaty B  -  Sokol V. Chvalovice

2021214A3C0403              FK Libodřice B – SK Svojšice

2021214A3C0405              Sokol Horní Kruty – TJ Nučice B

Dne 6. 10. 2021 proběhl na stadionu Sparty Kolín první meziokresní turnaj kde spolu soupeřily výběry z Kolína, Kutné Hory, Nymburka a Mladé Boleslavi.

Co je vlastně meziokresní turnaj a kdo se ho účastní?

Meziokresní turnaje, jsou akce které pořádá Středočeský fotbalový svaz (SKFS). Rozdělí 12 okresů na tři skupiny. Na jednom místě si poté dají setkání výběry daných okresů a hrají mezi sebou zápasy. Na podzim se koná první kolo, v průběhu zimy bývá jedna akce v krytých prostorách, na jaře je poté druhé kolo. Vítěz z těchto dvou kol postupuje na krajské finále ze kterého se může postoupit až na republikové finále. O pořadatelství rozhoduje SKFS, přidělí ho vždy některému z okresů, který pak pro ostatní turnaj pořádá. A letos na podzim padla volba na Kolín.

Kdo na turnajích startuje? Meziokresní výběry jsou určeny pro hráče z okresních týmů. Nemohou v nich startovat hráči ligových týmů, ani hráči týmů které mají přiděleno středisko mládeže. V našem případě se jedná o hráče Sparty Kolín. V letošním roce jsou výběry určeny pro ročníky 2010 (první rok mladších žáků) hrající systémem 7+1 a pro ročníky 2011 (poslední rok starší přípravky) kteří hrají ve formátu 5+1. U ročníku 2011 poté startují 2 týmy jejichž výsledky se následně sčítají a utváří konečnou podobu výsledku. Pro přesné pochopení, hrají proti sobě na dvou hřištích výběry Kolína a Kutné Hory na jednom hřišti je výsledek 3:1, na druhém výsledek 1:3. Celkové skóre zápasů je tedy 4:4 a zápas skončil remízou.

Jak se sestavuje výběr:

U nás na Kolínsku jsme sestavovali výběr tak že jsme oslovili trenéry všech týmů, které pod OFS Kolín spadají, aby nám poslali na nominační trénink své nejlepší hráče. Hráči ročníku 2010 měli tréninky v rámci tréninků pořádaných Pardubickou akademií, kde trénovali pod dohledem trenéra, který pro RFA pracuje. 17. září poté by i nominační trénink pro ročníky 2011 který byl čistě v režií OFS. Sešlo se nám hodně šikovných hráčů, ale reprezentovat OFS Kolín samozřejmě nemohli všichni. Musela tedy vzniknout na základě dvou tréninků nominace na 1. akci což byl turnaj výběrů. Je tedy samozřejmě možné že se některým hráčům na tréninku nedařilo, a proto v konečné nominaci scházeli. Ale rozhodně patří do kádru, budou probíhat další tréninky i zápasy kde je dost dobře možné, že zaujmou a příště na turnaj pojedou zase oni. Je to signál i pro ty co byli nyní v nominaci že se musí i nadále snažit.

První turnaj výběrů, který proběhl 6.10. 2021 v Kolíně lze  komentovat takto:

Kategorie U 10

Trenér Petr Skořepa: do turnaje jsme vstoupili zaslouženou výhrou nad výběrem Kutné Hory, tento zápas jsme byli aktivnějším týmem a dařilo se nám i proměňovat šance. Další utkání proti výběru Mladé Boleslavi jsme opět měli herní převahu, nicméně soupeř velmi efektivně trestal z protiútoků. I přes to jsme se dokázali dostat z průběžného stavu 1:4 na 3:4 a odmítli jsme vyrovnání neproměněnou penaltou a v podstatě z protiakce soupeř odskočil na 3:5. V utkání jsme nastřelili 2 tyče a břevno, další velké šance jsme také neproměnili, takže z toho byla prohra 4:7, ale s herní projevem jsme mohli být spokojení. V posledním utkání s Nymburkem jsme od začátku tahali za kratší konec, soupeř byl lepší a dovolil nám vytvořit si minimum šancí. Celkově bych chtěl všechny kluky pochválit, nebáli se hrát, chtěli vítězit a všechny zápasy odmakali.

Výběr OFS Kolín skončil na 3. místě

Kategorie U 11

Trenéři Václav Klepal a Jaroslav Jech.

Trenér Václav Klepal: musím moc pochválit všechny kluky a holky, kteří nastoupili do výběru okresu Kolín. Jak při tréninkových srazech, tak při samotném turnaji hráli s velkým nasazením a bojovali v týmovém duchu v každém zápase. Ve všech zápasech rozhodovali maličkosti a výsledky byly vždy těsné. Myslím, že je na čem stavět a věřím, že při příštích výběrech budeme schopni předvést ještě lepší výkony.

Trenér Jaroslav Jech: chválím tuto akci fotbalového svazu, kdy borkyně a borci z okresních výběrů dostali příležitost ukázat své schopnosti a dovednosti v celkem šesti zápasech. Na mě jako trenérovi bylo našemu týmu hlavně předávat pozitivní zpětnou vazbu a občas, v rámci dialogu, zkusit najít i nové možnosti řešení, pokud se něco nepovedlo. Nabádal jsem a strašně moc se mi líbila odvaha hrát, něco zkusit, nečekat pasivně na to co se stane, ale být aktivním hráčem, který chce v zápase předvést to nejlepší z toho, co se naučil na tréninku nebo doma. Tento hlavní úkol všichni splnili na jedničku, a proto ode mě dostávají obrovskou pochvalu a těším se na další setkání, kdy se budeme snažit výkonnostně posunout zas o něco výš.

Výběr OFS Kolín obsadil také 3. místo.

Z pohledů trenérů vyplývá že je rozhodně na čem pracovat a všichni se těší na další společné akce.

 Z ohlasů rodičů a hráčů je znát že je akce bavila, poznali nové kamarády, trenéry, soupeře, prostředí mini reprezentace a budou rádi na podobně akce opět vyrážet.

Nyní budou v plánu společné tréninky a jsou už v jednání další zápasy s výběry z okolních okresů.

Velké poděkovaní směřuje k Městu Kolín jakožto majiteli sportovního areálu a Ladislavu Zemanovi, který nám zajistil možnost tento turnaj v areálu Sparty Kolín uspořádat.

Utkání rozhodovala a hladkému průběhu turnaje velmi pomohla čtveřice rozhodčích, a to Matěj Lahoda, Matěj Kubečka, Milan Karlík a legenda mezi rozhodčími na Kolínsku Miroslav Kratochvíl.

Turnaj okresních výběrů U10 a U 11

 

Dne 6. 10. 2021 proběhl na stadionu Sparty Kolín první meziokresní turnaj žákovských fotbalových výběrů. Zúčastnila se družstva z Kolína, Kutné Hory, Nymburka a Mladé Boleslavi.

Kategorie U 10

OFS Kolín v kategorii U10 reprezentovali tito hráči:

Lukáš Šindelář, Adam Müllner, Matěj Wůdy, Josef Petránek, Kristián Zajíček, Jakub Dolanský, Jakub Vokál, Tomáš Benda, Ondřej Pokorný, Martin Hrodek, Jakub Slováček, David Holý, Ondřej Procházka, Lukáš Pospíšil, Denys Reshchuk, Václav Vaňásek

Po výhře 6:3 nad Kutnou Horou následovala prohra 4:7 s Mladou Boleslaví a 0:2 s Nymburkem.

V závěrečné tabulce se tak umístili na třetím místě.

Trenérem týmu ročníku 2010 byl Petr Skořepa.

Očima trenéra: celkově bych chtěl všechny kluky pochválit, nebáli se hrát, chtěli vítězit a všechny zápasy odehráli s nadšením.

Kategorie U 11

V kategorii U 11  reprezentovali OFS Kolín tito hráči:

Tadeáš Melichar, Filip Růžička, Miloš Čáp, Filip Dušek, Vojtěch Kupr, Vodvářka Matyáš, Hynek Mariánek, Matyáš Pánek, Miška Maxim, Lahodová Anděla, Pígl Ondra, Marek Šmejkal, Adam Bejšák, Matyáš Fňukal, Matyáš Janků, Daniel Pavelek, Luciana Antonia Salerno, Malina Lukáš, Tadeáš Procházka, Ondřej Kamenčák

Kluci a holky bojovali statečně a odehráli vyrovnané zápasy kde o vítězství rozhodovaly 1 – 2 branky.

Výsledky skupiny U 11:

OFS Kolín – OFS Kutná Hora 8:10

OFS Kolín – OFS Nymburk 9:12

OFS Kolín – OFS Mladá Boleslav 15:12

Konečné umístění tedy rovněž byla třetí příčka.

Družstvo ročníku 2011 vedli jako trenéři Václav Klepal a Jaroslav Jech.

Očima trenérů:

Václav Klepal: musím pochválit všechny kluky a holky. Hráli s velkým nasazením a bojovali v týmovém duchu v každém zápase.

Jaroslav Jech: moc se mi líbila odvaha hrát, něco zkusit, nečekat pasivně na to co se stane, ale být aktivním hráčem, který chce v zápase předvést to nejlepší z toho, co se naučil na tréninku nebo doma.

Utkání turnaje rozhodovala čtveřice rozhodčích: Matěj Lahoda, Matěj Kubečka, Milan Karlík a Miroslav Kratochvíl.

OFS Kolín s lítostí oznamuje, že dne 3.10.2021 zemřel ve věku 57 let pan Milan Holý.

Vážení členové FAČR, v návaznosti na změny mimořádných opatření MZČR opět přinášíme aktualizaci souboru pravidel pro konání amatérských soutěží.

 
Nově došlo k výraznému rozvolnění, kdy od 1. 10. 2021 nemají přímí aktéři utkání (hráči a realizační tým), kteří jsou součástí neměnného kolektivu, povinnost prokazovat svou bezinfekčnost. Tato povinnost naopak nadále platí pro rozhodčí a případně další delegované osoby, stejně jako pro diváky.
 
Upravená pravidla opět naleznete v příloze tohoto sdělení.
 
 
Hygienicko-epidemiologická opatření pro konání amatérských soutěží ver účinná od 1. 10. 2021 (553 kB)
 

Vzhledem k velkému nedostatku rozhodčích nebudou o víkendu 2-3.10.2021 obsazena tato utkání:

Hygienicko-protiepidemická opatření pro konání amatérských soutěží

 V rámci všech amatérských soutěží a utkání MOL Cupu se stanovují následující povinnosti vycházející z aktuálně platných mimořádných opatření MZČR:

1. Přítomnost sportovců, rozhodčích a členů realizačního týmu (tj. osob přímo se účastnících utkání) je povolena za následujících podmínek:

a) evidenci osob přímo se účastnících utkání pro potřeby epidemiologického šetření orgánů ochrany veřejného zdraví nahrazuje evidence v IS FAČR a zápis o utkání; každé družstvo je povinno pro tyto potřeby nahlásit rozhodčímu jednu kontaktní osobu (vedoucího družstva, případně trenéra) a uvést její telefonní číslo pro případné epidemiologické šetření;

b) utkání se mohou účastnit pouze osoby, které nevykazují příznaky onemocnění covid-19 a zároveň splňují (s výjimkou dětí do dovršení 6 let věku) podmínky bezinfekčnosti (viz bod 3.), jejichž splnění je povinen před začátkem utkání jako osoba pověřená organizátorem utkání zkontrolovat:

i. vedoucí družstva, který zkontroluje všechny příslušníky svého družstva přímo se účastnící utkání, a jejich bezinfekčnost před zahájením utkání potvrdí rozhodčímu, a dále

ii. rozhodčí, který zkontroluje delegované osoby, tj. rozhodčí, popř. delegáta.

Osoba přímo se účastnící utkání je povinna splnění podmínek bezinfekčnosti prokázat; v případě, že jej neprokáže, je vedoucí družstva, popř. rozhodčí povinen takové osobě neumožnit účast na utkání;

Rozhodčí je povinen po skončení utkání na základě kontroly provedené vedoucím každého družstva a své vlastní kontroly delegovaných osob potvrdit u osob přímo se účastnících utkání splnění podmínek bezinfekčnosti (viz bod 3.) v elektronickém zápise o utkání a současně uvést kontaktní osoby s telefonními čísly u obou družstev.

2. Přítomnost diváků ve vnějších prostorech je povolena za následujících podmínek:

a) utkání se mohou jako diváci účastnit pouze osoby, které nevykazují příznaky onemocnění covid-19 a zároveň splňují (s výjimkou dětí do dovršení 6 let věku) podmínky bezinfekčnosti (viz bod 3.), jejichž splnění je organizátor akce, v tomto případě pořadatel (tzn. domácí klub), povinen kontrolovat a osoba účastnící se utkání jako divák je povinna jejich splnění prokázat; v případě, že je neprokáže, je pořadatel povinen takové osobě neumožnit vstup na utkání,

b) pro konání utkání s kapacitou nad 3000 přítomných diváků se stanovují podrobnější podmínky prokazování bezinfekčnosti (více viz aktuálně platné mimořádně opatření MZČR),

c) vzdálenost diváků od sportovní plochy musí být nejméně 2 m,

d) pořadatelé sportovního utkání, u kterého předpokládají, že se jej zúčastní více než 1000 osob jsou povinni oznámit jeho konání místně příslušné krajské hygienické stanici, a to nejméně 5 dní předem,

e) pořadateli utkání se doporučuje vhodným způsobem (nejlépe umístěním viditelné informativní tabule při vstupu) informovat diváky o povinnosti dodržení podmínek pro účast na utkání (viz bod 3).

3. Aktuální podmínky pro účast všech osob na utkání (osob přímo se účastnících i diváků):

a) osoba absolvovala nejdéle před 7 dny RT-PCR vyšetření na přítomnost viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem, nebo

b) osoba absolvovala nejdéle před 72 hodinami POC test na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem; pro osoby přímo se účastnící sportovní přípravy a sportovních utkání platí, že pro účely těchto aktivit je platnost POC testu 7 dní, nebo

c) osoba byla očkována proti onemocnění covid-19 a doloží jej národním certifikátem o provedeném očkování, nebo

d) osoba prodělala laboratorně potvrzené onemocnění covid-19, uplynula u ní doba izolace podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví a od prvního pozitivního POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 180 dní, nebo

e) osoba na místě podstoupí rychlý antigenní test na stanovení přítomnosti antigenu viru SARS-CoV-2, který je určen pro sebetestování nebo povolený Ministerstvem zdravotnictví k použití laickou osobou, s negativním výsledkem; pro osoby přímo se účastnící sportovní přípravy a sportovních utkání platí, že pro účely těchto aktivit je platnost rychlého antigenního testu 7 dní, nebo

f) osoba ve škole nebo školském zařízení absolvovala podle jiného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví nejdéle před 72 hodinami test na stanovení přítomnosti antigenu viru SARS-CoV-2, který je určen pro sebetestování nebo povolený Ministerstvem zdravotnictví k použití laickou osobou, s negativním výsledkem, tato skutečnost se dokládá čestným prohlášením, resp. čestným prohlášením zákonného zástupce osoby nebo potvrzením školy; pro osoby přímo se účastnící sportovní přípravy a sportovních utkání platí, že pro účely těchto aktivit je platnost testu 7 dní.

Tato opatření byla schválena Výkonným výborem FAČR dne 31. 8. 2021 a jsou účinná ode dne 1. 9. 2021.Aktuálně platná mimořádná opatření MZČR v plném znění jsou pravidelně zveřejňována na internetových stránkách vlada.cz.