Řádění čarodějnic na radimském trávníku!

První prodloužený víkend byl tradičně ve znamení pálení čarodějnic a dobrého fotbalu. V Radimi se v neděli slétlo hned 6 kvalitních týmů mladších žákyň, které se spolu utkaly systémem každý s každým. Počasí nám přálo, stejně jako zaplněné tribuny. Dukla Praha k nám vyslala rovnou dva týmy. Z Prahy dorazil i další klub AFK Slavoj Podolí. Královehradecký kraj reprezentovaly Sokol Třebeš a MFK Trutnov. Organizace se chopil náš domácí tým Podlipanska F.L.T.

Od první minuty panovala na hřišti i v kabině báječná energizující atmosféra. 25 minutové zápasy se hrály v rychlém tempu a byly výkonnostně velmi vyrovnané. O vítězství rozhodla většinou drobná nepozornost, nebo naopak velmi vydařený útok. Momenty radosti střídaly momenty zklamání, které ale nikdy netrvaly moc dlouho. Mimo hřiště panovala pohodová, přátelská atmosféra a holky se tak vždy rychle oklepaly a užívaly si bohatý doprovodný program.

Turnaj zpestřilo profesionální vystoupení display týmu teakwonda pod vedením mistrně světa Radky Heyduškové. O protažení a regeneraci sil se staral kondiční trenér běžecké reprezentace Pepa Šverma a celý den moderoval a o hudební doprovod se staral Honza Mašín. Dopolední výsledky nepřinesly jednoznačného favorita a tak boj o první příčky zůstal otevřený až do posledního utkání. Až 8. kolo rozhodlo, že zlato bral nakonec tým Dukly Praha - červená, senzační stříbro tým Podlipanska F.L.T. a bronz získal tým Sokolu Třebeš.

A jak hrály naše hráčky? Velmi dobře. Podlipanský tým byl složený ze zkušených žákyň i z talentů přípravek. Holky vytvořily spolupracující partu, která držela pevně pohromadě. Možná právě to nám pomohlo získat body i v utkáních, kde jsme díky věku a vzrůstu nepatřili úplně k favoritům. Velká pochvala patřila všem našim hráčkám. Brankářka Kája Brázdová sahala do poslední chvíle po individuálním ocenění nejlepší gólmanky turnaje. Zkušené dívky tvořily hru a vytvářely brankové příležitosti pro své spoluhráčky. Krom dalších ocenění si speciální cenu odnesla také nejmladší účastnice turnaje a náš vycházející talent Ami Dvořáčková.

Turnaj skončil, spokojené týmy se rozjely domů, nicméně sportovní víkend pokračoval v Radimi pro hráčky Dukly Praha, které si s námi užily pálení čarodějnic a druhý den vyzvaly k porovnání sil i naše mladší žáky Viktorie. Velké poděkování patří Vám všem, co jste nám turnaj pomohli zorganizovat a fanouškům, kteří vytvořili skvělou sportovní atmosféru. Díky.

b_500_350_16777215_0_0_images_DSC_0454_Large.jpgb_500_350_16777215_0_0_images_DSC_0526_Large.jpgb_500_350_16777215_0_0_images_DSC_0600_Large.jpgb_500_350_16777215_0_0_images_DSC_0895_V-gigapixel-very_compressed-width-5500px_Large.jpgb_500_350_16777215_0_0_images_DSC_1084_Large.jpg